Едуардс има 41 и Тимбърулвс печелят първия от 2 срещу Блейзърс със 121-109
AP News | 2024-02-14 | 07:49:19

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Антъни Едуардс имаше 41 точки и Минесота Тимбърулвс победиха Портланд със 121-109 във вторник вечерта, предавайки Трейл Блейзърс петата си поредна загуба.

Руди Гобер добави 16 точки и 15 борби за своя шести пореден дабъл-дабъл. Карл-Антъни Таунс, който имаше проблеми с фаула рано, завърши с 13 точки за водещия в Западната конференция Тимбъруулвс.

Диандре Айтън отбеляза 22 точки и 16 борби за Блейзърс, които отново приемат Минесота в четвъртък вечер.

Тимбъруулвс изградиха преднина от 14 точки през първото полувреме, но Блейзърс я намалиха, достигайки до 62-60 през третата четвърт, преди тройката на Едуардс да увенчае серия от 10-2, която увеличи преднината на Минесота до 72 -62.

Тройката на Джерами Грант изравни до 73, но Портланд не успя да излезе напред и Минесота поведе с 84-83 в последния период.

Тройката на Nickeil Alexander-Walker, негова четвърта от четвъртината, увеличи преднината на Timberwolves до 102-90 с 6:42 до края. Минесота водеше с цели 20 точки. Александър-Уокър завърши с 18 точки извън пейката.

Влизането на Едуардс в мача беше под въпрос заради възпаление на дясното коляно. Тимбъруулвс играха втори пореден мач след победа със 121-100 срещу Клипърс в понеделник вечер.

Блейзърс, които се възстановяват след напускането на Damian Lillard извън сезона, се борят с леки контузии. Стартовият гард Анфърни Саймънс се завърна срещу Тимбъруулвс, след като пропусна мач поради изкълчване на левия глезен.

Новобранецът Скуут Хендерсън също беше на разположение, след като пропусна два мача поради контузия на левия крак. Duop Reath се завърна след отсъствие от два мача с тендинит на дясното коляно. Но Малкълм Брогдън остана встрани от тендинит на десния лакът.

Едуардс имаше 18 точки само през първата четвърт, докато Минесота поведе с 37-25. Таунс получи третия си фаул при 1:43 до края на четвъртината и отиде на пейката. Това беше 20-ият мач на Едуардс този сезон с поне 30 точки.

Тройката на Саймънс затвори разликата до 46-40 в средата на втората четвърт, но Минесота водеше с 59-51 на полувремето.

Трейл Блейзърс домакинстват отново на Тимбъруулвс в четвъртък вечер, приключвайки пътешествие в Минесота от пет мача.